NİS Mühendislik, kamu ve özel sektör kuruluşlarına mühendislik ve müşavirlik hizmeti verebilmek amacıyla 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur.
Firmamız, kurulduğu günden bugüne yenilikçi, genç ve dinamik kadrosuyla yurt içinde ve yurt dışında ulaşım sistemleri, altyapı sistemleri, kıyı yapıları ve su yapıları alanlarında ekonomik, kaliteli ve uygulanabilir mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermektedir.

En büyük ilkemiz; tüm projelerde en kısa zamanda, kaliteden ödün vermeden, kamu yararını gözeterek, insan ve çevre odaklı, meslek disiplini ve mesleki etik kuralları çerçevesinde iyi planlama ve yönetim anlayışı ile zamanında kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktır.

Nis Mühendislik, yaptığı işlerle güvenilir ve ekonomik mühendislik çözümleri sunarak adından sıkça söz ettirmektedir. Kuruluşundan bugüne yer aldığı ulusal ve uluslararası projelerde birçok ilke imza atan firmamız her geçen gün projelerinde geleceğe yönelik mühendislik anlayışını geliştirmeye devam etmektedir.

Nis Mühendislik; köprüler, hidrolik yapılar, ticari ve turistik limanlar, LNG-LPG terminalleri, konteyner terminalleri, yat limanları, proje yönetimi ve danışmanlık gibi alanlarda birçok proje gerçekleştirmiştir.
Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirilen projeler ve danışmanlık hizmetlerimiz ile sektöre değer katmaya devam ederken, mühendislik etiğinin gerektirdiği mesleki hassasiyetleri göz önünde bulundurmaya devam ediyoruz.

Tamamladığımız işlerle elde ettiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi, alanında yetenekli ve araştırmacı personelimizle müşterilerimize kaliteli projeler sunmak temel prensibimiz ve öncelikli hedefimiz olmuştur. Kurduğumuz güven ilişkimiz ışığında hızla büyüyen ve gelişen firmamız, sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

KIYI VE DENİZ YAPILARI

Ülkemizin üç tarafı denizle çevrili bir yarımada olmasından dolayı denizcilik gerek maddi gerekse manevi olarak nesiller boyu büyük öneme sahip olmuştur. Denizciliğe olan ilginin artmasıyla zaman içinde çeşitli kıyı ve deniz yapısına ihtiyaç doğmuştur. Firmamız bu kapsamda en önemli kıyı koruma yapılarından biri olan dalgakıran tasarımı konusunda da hizmet vermektedir.

Ülkemiz ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılan taş dolgu dalgakıran tasarımı başta olmak üzere kazıklı ve yüzer dalgakıran tasarımı alanında ulusal ve uluslar arası projeler üretmekteyiz. Ülkemizde turistik olarak hizmet vermekte olan pek çok yat limanı ve balıkçı barınağı projesi üreten firmamız bu kapsamda pek çok kazıklı ve yüzer iskele ile rıhtım tasarımına imza atmıştır. Ticari limanlar bünyesinde tasarladığımız akaryakıt terminalleri, kuru yük limanları, konteyner limanları ve feribot iskeleleri en çok proje ürettiğimiz alanlar içinde yer almaktadır.

Ülkemiz genelinde ürettiğimiz yeni projeler haricinde mevcut yapı tahkikleri kapsamında pek çok firmaya hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda firmamız saha çalışması ve danışmanlık hizmeti de vermektedir

KÖPRÜ VE SANAT YAPILARI

Son dönemde ülkemizin her bölgesinde ulaşım alanında çok ciddi yatırımlar kendini göstermektedir ve bu yatırımların gelecekte de hız kesmeksizin artması beklenmektedir. Bu bağlamda firmamız ulaşım sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak adına genç ve dinamik kadrosuyla özenle hizmet vermektedir.
Sektörün ihtiyaç duyduğu sanat yapılarında çeşitliliği sağlayabilmek adına betonarme kemer köprüler, öngerme prekast kirişli köprüler, çelik köprüler başta olmak üzere özellikli pek çok köprü tipi firmamızca projelendirilebilmektedir.

Sanat yapıları kapsamında köprü projelerine ek olarak istinat yapıları, menfezler, altgeçitler, yaya üstgeçitleri de ulaşım çözümleri dahilinde firmamız tarafından tasarlanabilmektedir.

Ülkemiz genelinde ürettiğimiz yeni projelerle birlikte karayolları ağında bulunan mevcut köprülerin nakliyesi yapılacak olan ağır yükler altında statik durum tahkikleri yapılıp ilgili kurum ve kuruluşlara onaylatılmaktadır.
Ülkemizin gelişen ulaşım ağında rol almak adına Nis Mühendislik pek çok kamu ve özel sektör kuruluşuna yaptığı yol, kavşak ve sanat yapıları projeleriyle sektörde güvenle hizmet vermektedir.

DERE ISLAHI VE TAŞKIN KORUMA YAPILARI

Ülkemizde yerleşim yerleri, genelde akarsuların mansap kesimlerinde yoğunlaşmaktadır.

Artan ihtiyaçların karşılanması için akarsuyun yukarı havzalarındaki yamaçlar üzerindeki koruyucu örtü zamanla tahrip edilerek bu arazilerin tarım arazilerine dönüşmeleri sonucunda artan erozyon sonucu olarak doğal dere yatakları sedimentle dolmakta ve kaçınılmaz olarak meskun mahallerde taşkınlar meydana gelmektedir.

Firmamız taşkın koruma ve dere ıslah alanlarında da planlama ve projelendirme çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalar yatak ıslahı kapsamında projelendirilen seddeler, tersip bentleri, sel kapanları gibi taşkın kontrol yapıları yanında yukarı havzada, erozyonu engelleme amacı ile yapılan ağaçlandırma, mera ve teraslama uygulamaları için projeler üretmektedir